Urządzenia z serii Polycom Trio w ostatnim czasie przeszły niemałą rewolucję. Dzisiejsze telefony konferencyjne niczym nie przypominają standardowych urządzeń, które święciły swoje triumfy lata temu. Poly oferuje zaawansowane, ale zarazem proste w obsłudze rozwiązania. To właśnie dlatego modele tego producenta cieszą się dużym powodzeniem zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach.

Polycom Trio zapewnia podłączenie kamer do prowadzenia profesjonalnych wideokonferencji. Dodatkowo możemy podpiąć mikrofony czy moduły pozwalające na udostępnianie treści. Odpowiednio skompletowany zestaw pozwoli nam zmienić niemal każdą salę w centrum konferencyjne z prawdziwego zdarzenia. Nieważne, czy prowadzimy w mniejszym czy większym gronie - Polycom zadbał o to, abyśmy w każdej sytuacji byli doskonale słyszalni. Wszystko dzięki wykorzystaniu trzech kluczowych technologii. HD Voice zapewnia nam doskonałą jakość dźwięku, nieporównywalnie lepszą od urządzeń wykorzystujących metodę analogową. Moduł Noise Block z kolei eliminuje szumy z naszego otoczenia, wyciszając mikrofon w momentach, w których nie wykrywa głosu ludzkiego. To inteligentne rozwiązanie na bieżąco analizuje, czy dźwięki w pokoju są zbędnym hałasem, czy treścią konferencji. Acoustic Clarity zapewnia nam natomiast doskonałą akustykę.

Rodzina Polycom Trio składa się obecnie z dwóch urządzeń - Trio 8500 oraz Trio 8800. Oba urządzenia mogą funkcjonować jako zestaw głośnomówiący dla telefonu komórkowego lub laptopa, zapewniając łączność USB i Bluetooth. Model Trio 880 posiada również wbudowany moduł NFC. Wykorzystując urządzenie do wideokonferencji, możemy prezentować i udostępniać materiały naszym współrozmówcom. Może to zrobić bezprzewodowo za pomocą specjalnej aplikacji lub protokołów AirPlay, lub za pomocą złączy USB i HDMI. Duży, 5-calowy dotykowy ekran, czytelny interfejs i przejrzysty system sprawia, że mimo swojego zaawansowania technologicznego urządzenie jest proste w obsłudze. To właśnie dlatego ten telefon konferencyjny jest tak chętnie wykorzystywany zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach. Telefony konferencyjne Polycom Trio są kompatybilne z najpopularniejszymi chmurowymi systemami wideo – Microsoft Teams czy Zoom.

Ze spraw poza technicznych, na wyróżnienie zasługuje nowoczesny i bardzo elegancki design. Takie urządzenie z pewnością nada profesjonalizmu naszej sali konferencyjnej. Przystępna cena tego telefonu konferencyjnego sprawia, że mogą sobie na niego pozwolić przedsiębiorcy z różnych branż. Warto rozważyć zakup urządzenia tego typu. Obecnie coraz więcej zadań wykonujemy zdalnie - podróże są coraz droższe i mimo stałego rozwoju motoryzacji nadal zajmują dużo czasu i energii. Dobry system wideokonferencyjny pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu, a jednocześnie usprawni komunikację zarówno w zespole, jak i z międzynarodowymi kontrahentami.