Potrzeba tworzenia wideokonferencji jest dziś silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. W wielu firmach i przedsiębiorstwach sporo zarządów decyduje się na takie rozwiązanie chociażby do tworzenia wspólnie projektów w zespołach wieloosobowych czy też do konferencji ze swoimi kontrahentami. Właśnie dlatego tak ważne dziś jest dobranie odpowiedniego sprzętu do tego typu zastosowań. Co ważne, są już dostępne na rynku rozwiązania dedykowane, które są stworzone idealnie pod potrzeby takich właśnie konferencji, ale nie brakuje również chętnych do samodzielnej organizacji sprzętu.

Podstawowe parametry kamery

W przypadku kamery konferencyjnej również należy zwrócić uwagę na te same aspekty, co w przypadku zakupu innych kamer. Przede wszystkim dobrze, jeżeli rozdzielczość jest jak najwyższa. W jakościowych rozwiązaniach konferencyjnych (na przykład marki Poly) stosuje się już standard 4K. Jeżeli decydujemy się na samodzielne dobranie kamery do naszej konferencji, powinniśmy przede wszystkim prócz oczywistej rozdzielczości zwrócić uwagę na dodatkowe możliwości jakie oferuje sprzęt. To często rozmaite filtry, zabezpieczenia przed wstrząsami czy też rozmaite formy kadrowania.

Kamera dająca wrażenie kontaktu twarzą w twarz

Współczesna technologia video pozwala na zastosowanie jakościowych kamer, które są zaskoczeniem dla bardzo wielu osób nie spodziewających się takich możliwości w czasie spotkań online. Doskonałym sposobem na zapewnienie sobie jakościowego obrazu w czasie spotkania online może być zdecydowanie się na kamery dedykowane do tego typu zastosowań lub gotowy zestaw konferencyjny, w którym ta kwestia została odpowiednio przemyślana i rozwiązania. To chociażby Poly Studio X, gdzie w pakiecie otrzymujemy kamerę w jakości 4K stworzoną w inteligentny sposób, umożliwiający chociażby automatyczne kadrowanie uczestników spotkania, a także podążanie za twarzą lub twarzami osób aktualnie mówiących.

Zestaw Poly Studio X

To seria produktów dostosowanych bezpośrednio do pracy z obrazem video w czasie rzeczywistym. W zestawie otrzymujemy urządzenie, które działa na zasadzie all in one. Dzięki temu nie będziemy musieli wyposażać się w wiele urządzeń, a wystarczy nam to jedno, dedykowane właśnie do zastosowań konferencyjnych. W zestawie znajduje się oczywiście solidna kamera, która podąża za użytkownikiem w czasie trwania rozmowy, a także mikrofony kierunkowe, gwarantujące znakomite odwzorowanie dźwięku i jego przekazanie naszym rozmówcom. Co ciekawe oprócz doskonałej jakości video, urządzenie zadba również o to, by nawiązać poprawne połączenie z siecią, z której korzystamy. Można więc powiedzieć, że nasza ingerencja kończy się na uruchomieniu sprzętu i ustawieniu wszystkich uczestników konferencji.