Coraz więcej osób korzysta z aplikacji do konferencji. Przez pewien czas raczej konferencje były organizowane na popularnych komunikatorach takich jak Skype. Wiązało się to naturalnie z pewnymi komplikacjami, szczególnie gdy potrzebne było wykonanie konferencji dużej firmie. Odpowiedzią był oczywiście drogi sprzęt i dedykowane oprogramowanie, ale również to okazało się być z punktu widzenia rynkowego szybko zweryfikowane. O ile dziś ludzie nadal oczekują jakościowego sprzętu do prowadzenia konferencji, o tyle cenią sobie w przypadku oprogramowania niskie koszty (lub ich brak), prostotę użytkowania, łatwą konfigurację oraz maksymalnie wiele możliwości w jak najmniejszej aplikacji. Takim właśnie rozwiązaniem wydaje się być dzisiaj Zoom.

Kompatybilność ponad wszystko

Zoom jest przede wszystkim kompatybilny oraz stabilny. Dostajemy małe, ale bardzo solidne narzędzie, którego zadania nie są specjalnie rozbudowane, ale w zamian nie będziemy mieli problemu z jej obsłużeniem praktycznie nigdzie. Dodatkowo aplikacja jest kompatybilna z wieloma rozwiązaniami technologicznymi, które dedykowane są osobom aktywnie korzystającym z konferencji. Bez trudu skonfigurujemy tu terminale do konferencji, a nawet telefony biurowe i wiele innych urządzeń, które docelowo są tworzone pod znacznie bardziej rozbudowane oprogramowanie.

Program mały, ale rozbudowany

Tu właśnie dochodzimy do kwestii spornej. Zdaniem wielu użytkowników Teams czy Skype dla firm, Zoom to ich ubogi krewny. Nic bardziej mylnego. Narzędzie dało się poznać w środowisku biznesowym jako rozbudowane, choć dające przede wszystkim możliwości konferencyjne. Na marginesie jednak to właśnie tych możliwości oczekuje zdecydowana większość użytkowników firmowych. Sama aplikacja świetnie zresztą daje się połączyć w codziennym użytkowaniu z wymienionym oprogramowaniem, a więc nie będziemy mieli również problemu z pracą zespołową w oparciu o Zoom.

Zoom – narzędzie proste i skuteczne

Zainstalowanie aplikacji to kilka chwil. Wystarczy jej pobranie w odpowiedniej dla swojego systemu urządzenia wersji i jej uruchomienie. Ponieważ jest to rozwiązanie kompatybilne, nie będziemy mieli problemu z pracą na praktycznie dowolnym sprzęcie. Dzięki temu, że aplikacja jest lekka, będzie również pracowała szybko na większości urządzeń, również nieco starszych. Co również ważne znajdziemy nawet oficjalną wtyczkę, która doda Zoom’a do naszej przeglądarki Chrome, tworząc z niej jeszcze bardziej nowoczesne środowisko pracy.

Możliwości aplikacji Zoom:

- prosta instalacja

- narzędzie sprawdzi się już w darmowej wersji

- zarządzanie mikrofonami i udzielanie głosu użytkownikom

- rozbudowane opcje administracyjne

- proste tworzenie i dołączanie do istniejących konferencji

- wysoka kompatybilność z urządzeniami takimi jak: smartfony, telefony i laptopy

- doskonałe uzupełnienie dla innych usług tego typu