Rynek pracy się zmienia dynamicznie, a wraz z tymi zmianami pojawiają się zupełnie nowe potrzeby. Jedną z nich jest możliwość przebywania w dowolnym miejscu świata i wygodna praca. Powstają zatem rozwiązania, mające to umożliwić wszystkim, którzy taki właśnie sposób życia i pracy preferują.

Poznaj urządzenia audiokonferencyjne i wideokonferencyjne od Poly - kliknij TUTAJ

Rosnące zapotrzebowanie na pracę zdalną

Z roku na rok przybywa i przebywać będzie nadal firm, które preferują taki rodzaj współpracy ze swoimi pracownikami. Wszystko wynika oczywiście ze względów ekonomicznych i spowodowane jest również zmieniającymi się zapotrzebowaniami osób, które są aktywne na rynku pracy. Wolność przebywania we własnym domu, podróżowania na świecie to dziś możliwości, za którymi wielu ludzi wprost przepada. Wraz z takim trendem, pojawia się zasadne zapotrzebowanie na odpowiednie oprogramowanie. Są firmy, które zwykle właśnie w takich trendach najlepiej się odnajdują i szybko przygotowują swoje propozycje dla użytkowników klasy biznesowej. Jedną z nich jest Microsoft i jego produkt Teams.

Dlaczego warto korzystać z Microsoft Teams?

To znakomita usługa, która domyślnie połączona jest z pakietem Office 365 i umożliwia pracę zdalną w bardzo szerokim rozumieniu. Teams to coś więcej, aniżeli komunikator i coś znacznie więcej, niż narzędzie do pracy grupowej. Narzędzie staje się swoistym biurem wirtualnym, które jest w stanie doskonale sprawdzić się również w trudnych zadaniach, współpracy na gigantyczne odległości. Zagwarantuje nam odpowiedni poziom komunikacji między użytkownikami, ale również pozwoli na przesłanie plików, dzielenie się postępami pracy, wgrywanie informacji do kalendarza czy też pełną integrację z wieloma innymi rozwiązaniami dostępnymi obecnie na rynku, nie tylko autorstwa Microsoftu.

Na rynku dostępnych jest także wiele rozwiązań sprzętowych (chociażby od marki Poly), które dedykowane są dla tej właśnie usługi. Są to urządzenia stworzone w taki sposób, by wycisnąć jeszcze więcej z i tak już szerokich możliwości usługi Microsoft Teams. Ich używanie pozwoli nam na uzyskanie znacznie lepszych efektów naszej pracy.

Microsoft Teams w dużych i średnich firmach

Microsoft Teams powszechnie wykorzystywany jest właśnie w sektorze dużych i średnich firm, gdzie ceniony jest również z uwagi na bardzo wysokiej jakości korporacyjne zabezpieczenia naszej prywatności. Microsoft do kwestii przejrzystości tych zasad oraz gwarancji bezpieczeństwa danych przykłada jak zwykle olbrzymią wagę i stara się zapewnić komfort pracy również poprzez zabezpieczenie całego środowiska. Możliwości usługi Microsoft Teams:

- bardzo łatwa komunikacja (czat / audio / wideo)

- logowanie za pomocą przeglądarki internetowej

- zintegrowanie z innymi usługami Microsoft – np. kalendarzem

- dzielenie się plikami pomiędzy użytkownikami

- prosta konfiguracja wstępna

- integracja z Microsoft Office i Microsoft Dynamics 365

- szerokie możliwości w darmowej wersji

- duży wybór urządzeń dedykowanych na rynku