Wygoda w pracy biurowej jest niesamowicie ważną kwestią. W przypadku spędzania wielu godzin przy stanowisku pracy należy zapewnić sobie odpowiednią jakość wyposażenia, które zagwarantuje nam komfort psychiczny, ale również fizyczne zdrowie. Są takie elementy wyposażenia naszego biura czy też miejsca, w którym pracujemy w domu, od których zależy bardzo wiele w kwestii zdrowia. Oprócz oczywistych elementów jak odpowiedni fotel biurowy czy też biurko, są również takie akcesoria, o których mówi się mniej, a są niezwykle istotne. To chociażby słuchawki. Jak je wybrać? Jakimi kierować się przesłankami przy ich wyborze?

Przede wszystkim czysty dźwięk

Nie ilość basu, głośność czy wymarzona konstrukcja słuchawek będzie decydowała o finalnych wrażeniach audio. Czystość dźwięku doceni każde ucho – zarówno profesjonalisty dźwiękowca, jak również amatora cichej i spokojnej muzyki w tle w trakcie wykonywania swoich projektów. Doskonałym przykładem jest tu chociażby model Poly Blackwire 7225, który posiada specjalny system redukowania hałasów. To stereofoniczne słuchawki, które nie posiadają również wysięgnika z mikrofonem, co w przypadku konieczności skupienia się może również być korzystne. Dodatkowo taki zabieg pozwala nieco zaoszczędzić na masie. Słuchawki są kompatybilne z aplikacjami, a więc będziemy mogli je skonfigurować (również po polsku) w taki sposób, by powiadamiały nas na przykład o nadchodzących połączeniach.

Bezprzewodowe czy przewodowe?

To dość zadane pytanie, zależnie od tego, jakie rodzaje prac wykonujemy. Dziś oczywiście znacznie chętniej do prac domowych wybiera się rozwiązania bezprzewodowe, choć w ich wypadku zwykle pamiętać będziemy musieli o regularnym ładowaniu akumulatora. W przypadku pracy biurowej, statecznej znacznie częściej decydujemy się na modele przewodowe, które w takich sytuacjach są oczywiście wygodniejsze. To jednak kwestia upodobań samego użytkownika. Idealnie jest, gdy firma taki wybór również proponuje swoim pracownikom.

Konstrukcja słuchawek – douszne czy nauszne?

Praca w słuchawkach dousznych może wydawać się kusząca dla miłośników tego rozwiązania. Każdy jednak, kto spędził kilkanaście godzin z takim rodzajem słuchawki w uchu wie doskonale, że jednak jest to nieco niebezpieczne dla naszego zdrowia. Bez względu na starania producentów problem ten nie jest prosty do rozwiązania. O ile mamy tylko taką możliwość powinniśmy decydować się na słuchawki zakładane na głowę lub oplatane wokół ucha.

Kompatybilność z innym sprzętem

Brzmi to być może dziwnie, ale słuchawki to dziś również bardzo inteligentny sprzęt, który pozwala na komunikowanie się z wieloma innymi urządzeniami. To dziś znacznie więcej niż jeszcze kilkanaście lat temu, gdy raczej rozumieliśmy słuchawki jedynie jako urządzenie do słuchania i odtwarzania, na przykład muzyki. Urządzenia Poly mogą być łączone z wieloma sprzętami biurowymi i aplikacjami, przez co na przykład słuchawki będą nas informowały o nadchodzących połączeniach.