Rosnące zapotrzebowanie na komunikację online wywiera presję zarówno na producentach sprzętu, jak i oprogramowania. Ci pierwsi szykują corocznie rozwiązania gotowe niemalże w pojedynkę stanowić małe centra konferencyjne, drudzy – optymalizują swoje oprogramowanie w taki sposób, by było jeszcze bardziej niezawodne i pracowało na znacznie większych obciążeniach. Popularny komunikator Skype jest doskonałym przykładem takich właśnie przeobrażeń oprogramowania, które dokonywało się na przestrzeni ostatnich lat. Od popularnego komunikatora stosowanego do rozmów domowych ewoluował on do poziomu narzędzia wykorzystywanego dziś w wielu firmach jako forma komunikacji z kontrahentami, klientami czy też wewnątrz zespołów. Wszystko dzięki temu, że powstał nowy Skype dla firm. Co ważne nie jest on konkurencją dla klasycznego Skype, a jego inną wersją, przygotowaną w oparciu o zupełnie inne potrzeby biznesowe.

Skype dla firm – dlaczego warto?

Skype dla firm ceniony jest przede wszystkim w sektorze małych i średnich firm. To bardzo rozbudowana darmowa opcja, która pozwala na organizowanie bardzo dużych konferencji z udziałem kilkudziesięciu osób jednocześnie. Za niewielkimi opłatami możemy uzyskać również poszerzone możliwości, które dadzą nam jeszcze więcej poczucia komfortu w komunikacji biznesowej. Podobnie jak w wersji dla użytkowników domowych, Skype dla firm po opłaceniu abonamentów lub opłat pre-paid pozwoli nam na dzwonienie na telefony – zarówno stacjonarne jak i komórkowe, zlokalizowane w praktycznie dowolnym państwie świata. W ten sposób narzędzie staje się niesamowicie rozbudowanym komunikatorem o niemalże nieograniczonych możliwościach.

Biznesowa wersja jest również całkowicie kompatybilna z innym produktem Microsoftu – usługą Teams oraz pakietem Microsoft Office. Producent oprogramowania zaznacza również kwestie bezpieczeństwa jako bardzo istotne – zostały zastosowane mechanizmy, które pozwalają na uznanie klasy korporacyjnej zabezpieczeń. Możesz czuć się bezpiecznie i nie obawiać wycieku informacji poza komunikator z winy Microsoftu.

Zarządzanie teamem będzie również wygodniejsze dzięki możliwości stworzenia dla wszystkich indywidualnych kont pracownika.

Możliwości Skype dla firm:

- darmowe rozmowy do 250 użytkowników na konferencji

- czat tekstowy

- tworzenie indywidualnych kont dla pracowników

- rozmowy audio oraz video

- możliwość przesyłania i udostępnienia plików

- kompatybilny z Microsoft Teams

- zaawansowane funkcje bezpieczeństwa

- pełna integracja z pakietem Office

Wiele firm sygnuje swoje produktami logo Skype dla Firm. To znak, że zostały one stworzone z myślą do pracy z tą aplikacją i są w stanie dać nam znacznie więcej możliwości. Jedną z firm, która swoje produkty dedykuje również takim użytkownikom jest marka Poly – znana ze swojej solidności wykonania urządzeń audio i video.